v tejto časti webovej stránky nájdete informácie o dianí v meste , tlačové správy, všeobecné informácie z mestského úradu a informácie o verejnom obstarávaní.

Typ správy:

Bežali pred očami olympijského medailistu

23.06.2015
    Skutočne peknou účasťou 400 detí sa môže pochváliť dnešný Beh olympijského dňa v Liptovskom Mikuláši, ktorého štart a cieľ bol pred tamojšou  Krytou plavárňou. Uskutočnil sa už po 22-krát.
    V Liptovskom Mikuláši tak dali pekný symbolický pozdrav k dnešnému dňu. „Práve 23. júna v roku 1894 bol založený Medzinárodný olympijský výbor. Preteky majú za cieľ pripomenúť si práve tento významný deň,“ priblížil Roman Králik, riaditeľ pretekov.
    Na žiakov základných škôl nielen z Liptovského Mikuláša, ale i z Bobrovca či z Kvačian, čakala 300 metrová alebo kilometrová trať. Bežecký úsek bol na Vajanského ulici (popred plaváreň) a susedných uliciach Partizánov a Nábrežie Janka Kráľa.
    Pred úvodným výstrelom sa mladým športovcom prihovoril primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč spolu so svojim zástupcom Rudolfom Urbanovičom. „Verím, že dnes bude platiť známe olympijské heslo „nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa. Som presvedčený o tom, že si schuti zašportujete,“ uviedol viceprimátor Urbanovič.
    Podľa primátora Jána Blcháča je výborné, že sa pokračuje v takejto tradícii. „Štyri stovky štartujúcich je veľmi pekné číslo. Možno aj takéto podujatie privedie niektorých k tomu, aby sa venovali športu pravidelne.“
    Punc vydarenej akcii nepochybne dodala i účasť biatlonistky Marcely Pavkovčekovej, ktorá sa zúčastnila na troch zimných olympiádach a biatlonistu Pavla Hurajta, ktorý na Zimných olympijských hrách vo Vancouvri pred piatimi rokmi získal bronzovú medailu v disciplíne pretekov s hromadným štartom na 15 kilometrov. Obidva úspešní športovci dekorovali víťazov niektorých kategórii.
    „Som veľmi rád, že preteky s takýmto posolstvom sa v Liptovskom Mikuláši pravidelne konajú. Rád som prišiel medzi deti, ktoré v sebe nezapreli športovcov a chceli obstáť čo najlepšie. Neskrývali úprimnú radosť z dobrých výsledkov, keď sme ich oceňovali,“ povedal.
    Vyhlasovateľom Behu olympijského dňa bol Slovenský olympijský výbor a Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Usporiadateľmi v Liptovskom Mikuláši boli tamojšie Centrum voľného času a Olympijský klub Liptova, spoluorganizátormi Mesto Liptovský Mikuláš a Mestská polícia v Liptovskom Mikuláši.